Părinţii lui Andrei, tânărul arhitect din Galaţi mort în incendiul de la Colectiv, au găsit puterea de a merge mai departe. Au botezat-o pe Andreea, fiica lor concepută la un an şi jumătate după tragedie. Naşul de botez al copilei a fost cel mai bun prieten din copilărie al lui Andrei.