Dependenţa de telefoanele inteligente și de gadgeturi îi distrage pe părinți de la obligațiile curente și îi îndepărtează de copii. Situația este întâlnită în Danemarca, unde câțiva copii din orașul Kolding s-au gândit să tragă un semnal de alarmă şi vor părinţii înapoi.