miting împotriva abuzurilor
Din toate regiunile ţării, membrii şi simpatizanţi PSD s-au strâns în Piaţa Victoriei din Capitală. A fost cel mai mare miting organizat de social-democrati dupa 1990, după cum l-au anunțat reprezentantii partidului. Este o forma de protest față de abuzurile din justiție, susțin oganizatorii.

