Începând cu 14 iulie, va fi disponibil pe site-ul Ministerului Sănătăţii un formular online dedicat sesizărilor privind mâncarea din spitale, a anunţat, sâmbătă, ministrul Sănătăţii, Alexandru Rogobete.
Casele judeţene de asigurări de sănătate trebuie să facă verificări dacă se înregistrează "exagerări" în acordarea de concedii medicale, a reiterat, miercuri, ministrul Sănătăţii, Alexandru Rafila.