Premierul Ludovic Orban a participat, sâmbătă dimineața, la ceremonia de depunere de coroane de flori la Monumentul Mineriadei din 13-15 iunie 1990, în Piața Universității din Capitală.
Mai mult persoane, victime ale Mineriadei din 1990, au anunțat că intră în greva foamei. Oamenii au venit în fața sediului PSD din Capitală. Andreea Anghel are detalii.