Premierul britanic Boris Johnson este internat de aseară la terapie intensivă, testat pozitiv la coronavirus în urmă cu 12 zile. Este conştient și primește oxigen. Medicii spun că transferul a fost făcut "din precauţie", în cazul în care va avea nevoie de aparatură de ventilaţie.