Liderii europeni au transmis condoleanţe pentru accidentul feroviar din Spania. Sanchez: ”O noapte de profundă durere”

Mai mulţi lideri europeni şi-au exprimat duminică regretul faţă de "tragedia feroviară" din Spania în care cel puţin 39 de persoane şi-au pierdut viaţa din cauza coliziunii a două trenuri în Andaluzia (sudul ţării), incident care a provocat, de asemenea, zeci de răniţi şi 73 de persoane spitalizate, dintre care 24 în stare gravă, transmite EFE.

Ultima Oră

Cele mai citite