Medvedev trimite UE "la dracu'" și consideră rezoluția privind tezaurul românesc "o obrăznicie"

Fostul preşedinte rus Dmitri Medvedev, în prezent vicepreşedinte ale Consiliului Securităţii din Federația Rusă, a declarat vineri că rezoluţia Parlamentului European privind returnarea aurului românesc trimis pentru păstrare la Moscova în 1916-1917 este "o obrăznicie" şi că Uniunea Europeană "nu poate fi decât trimisă la dracu'". El a amintit de rezervele de aur ale Federaţiei Ruse îngheţate de Occident, relatează agenţia oficială de presă TASS.

Ultima Oră

Cele mai citite