medici spania coronavirus
Pandemia a lăsat traume ireversibile în rândul personalului medical din Spania. Afecțiunile psihice pe care le dezvoltă seamănă cu ale militarilor întorși de pe front. Mulți au stat despărțiți de familii pentru a nu-i infecta și au privit neputincioși cum virusul le-a luat nu doar pacienții, ci și părinții. Urmează imagini și informații cu impact emoțional.
Cadrele medicale din Madrid au cerut în stradă guvernului să nu mai reducă bugetul alocat sistemului sanitar
Demonstraţie de amploare a cadrelor medicale din Madrid, regiune grav afectată de răspândirea coronavirusului.

