medici demisie
Guvernul ia în calcul inclusiv interzicerea dreptului de liberă practică pentru medicii care demisionează, spune premierul Ludovic Orban, care precizează că, personal, nu este pentru o astfel de variantă extremă. Declarația vine în contextul în care zeci de medici şi-au dat demisia în ultima perioadă, în plină pandemie cu COVID-19.

