S-a întors în satul natal pentru a deschide un cabinet stomatologic de care era atâta nevoie. Povestea unui tânăr medic

A dat viața zgomotoasă din București pe liniștea satului în care a copilărit. Și-a dorit să fie de ajutor acolo unde e mare nevoie de servicii medicale. Este povestea lui Andi Nițulescu, un tânăr stomatolog care, după 15 ani în care a profesat în străinătate, dar și în Capitală, s-a întors acasă, la Bâcleș, în Mehedinți. Alături de iubita lui, o tânără din Albania, a deschis un cabinet stomatologic.

Doi medici, o asistentă şi o infirmieră din Gorj, reţinuţi într-un dosar de corupţie privind pensionări pe caz de boală

Patru persoane, dintre care doi medici, o asistentă şi o infirmieră, au fost reţinute de procurori, având calitatea de suspecţi într-un dosar penal referitor la mai multe infracţiuni de corupţie. Au fost efectuate percheziţii domiciliare în 13 locaţii, a anunţat Parchetul de pe lângă Tribunalul Gorj.

Ultima Oră

Cele mai citite