medic lovit
Sărăcia din sistemul sanitar îi aduce pe medici în ipostaze greu de imaginat! Unul dintre specialiștii din Spitalul de urgență din Craiova susține că a fost agresat de un coleg în timpul raportului de gardă. Motivul ar fi acela că a refuzat să contribuie cu o sumă de bani pentru repararea unui aparat din sala de operații. Medicul acuzat neagă că ar fi avut loc incidentul, însă colegul lui a depus plângere la poliţie.

