medic batut de pacient
O doctoriță de la Spitalul Municipal din Fetești a avut nevoie de îngrijiri de urgență după ce a fost bătută de un pacient. Incidentul s-a petrecut miercuri seara, în timp ce medicul era de gardă în spital.
Atac la Psihiatrie. Un pacient aflat sub influența drogurilor a bătut cinci angajați ai Spitalului Județean Focșani
Atac al unui pacient la secția de Psihiatrie a Spitalului Județean Focșani. Bărbatul care se afla sub influența substanțelor halucinogene a bătut cinci persoane până când a fost imobilizat: medicul de gardă, doi asistenți și alți doi angajați. Unul dintre asistenți a fost internat la secția Chirurgie cu mandibula ruptă. Va avertizăm că urmează informații care va pot afecta emoțional!

