Federaţia Cultură şi Mass-Media FAIR-MediaSind şi Sindicatul Român al Jurnaliştilor MediaSind au organizat, marţi, o grevă de avertisment de două ore la Agenţia Naţională de Presă Agerpres.
Greva a fost organizată de Federația MediaSind. Angajații reclamă subfinanțarea cronică în care se află industria de media, care pune în pericol libertatea de exprimare.