Ce au găsit medicii militari când au ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Suceava
România se apropie de vârful epidemiei care a răpit deja 282 de vieți. Doar în ultimele 24 de ore, 523 de români au aflat că au fost infectați cu noul coronavis. Până acum, s-au înregistrat aproape 6.000 de cazuri, însă 758 dintre acestea au fost vindecate și externate. Lupta cea mai grea se dă în camerele de Terapie Intensivă.
11 April 2020, 19:13