Bucureştiul e plin de copaci uscați, un pericol pentru oameni și mașini. Specialiștii spun că s-a ajuns în această situație din cauza betonărilor excesive și a toaletărilor neconforme

Odată cu înfrunzirea copacilor, în Capitală a ieșit la iveală o problemă ce poate avea urmări fatale asupra pietonilor. Pe majoritatea bulevardelor sunt tot mai mulți copaci uscați complet sau parțial, care riscă să se prăbușească la prima vijelie. Specialiștii spun că s-a ajuns în această situație din cauza betonărilor excesive și a toaletărilor neconforme.

Ultima Oră

Cele mai citite