marturie coronavirus
Maiorul ISU Sibiu Stroescu Joe, care face parte din echipa de medici și asistenți români plecați în Italia, povestește despre experiența trăită, într-un interviu acordat IGSU. El le transmite românilor să respecte măsurile de distanțare socială și de protecție personală. Din 7 aprilie, o echipă formată din 11 medici, 3 asistenți și 1 ofițer ISU se află în misiune în Italia, una dintre cele mai afectate țări din lume, ca urmare a pandemiei cu noul coronavirus.

