Caz şocant în Ploieşti! Un bebeluş de doar două luni a ajuns în stare gravă la spital. Informații cu puternic impact emoțional! Medicii au constatat că micuţul avea traumatisme grave şi au alertat Poliţia. În urma investigaţiilor, a ieşit la iveală că bebeluşul ar fi fost bătut chiar de mama sa, cadru militar.
Mama gemenilor care au decedat în august 2021, după ce au căzut de la etajul al zecelea al unui bloc din Ploieşti, a fost condamnată definitiv, joi, la trei ani de închisoare cu executare pentru ucidere din culpă, relatează Agerpres.