Este anchetă la Spitalul Județean de Urgență Slatina după moartea unui nou născut în vârstă de doar două zile. Părinții îi acuză pe medicii de la secția de Neonatologie că nu i-au informat despre starea gravă a copilului și nu au luat decizia corectă care să le salveze fetița. Acum oamenii au depus plângere penală și vor să își caute dreptatea în instanță. Conducerea spitalului face o anchetă ca să afle dacă s-au respectat procedurile.