Premierul Florin Cîţu a luat o decizie corectă atunci când a hotărât să îl revoce pe fostul ministru al Sănătăţii, Vlad Voiculescu, a spus preşedintele PNL. Ludovic Orban a făcut referiri la declarațiile lui Vlad Voiculescu legate de numărul deceselor din cauza COVID-19.