Să fii proprietar de locuință, un lux tot mai greu de permis în România
Să fii proprietar în România va deveni un lux pe care tot mai puţine persoane şi-l vor putea permite. Pe piaţă oferta scade, dacă vorbim de locuințe noi. Anul trecut s-au construit cele mai puţine locuinţe din ultimii trei ani, iar dezvoltatorii spun că trendul se va menţine pentru ca s-au eliberat putine autorizaţii pentru zone rezidenţiale.
21 February 2024, 19:32 (actualizat 21 February 2024, 23:42)