Tot mai mulți români își declară falimentul personal. Este cel mai ridicat nivel din ultimii opt ani

Tot mai mulți români își declară falimentul personal. Cei mai mulți sunt afectați de scăderea nivelului de trai. Numărul celor care vor să plătească datoriile în rate ori prin vânzarea bunurilor a atins, anul trecut, cel mai ridicat nivel din ultimii opt ani. Autoritățile vor să facă legea accesibilă și maI multor cetățeni, dar și să protejeze locuințele personale.

România, pe locul 3 în lume la deținerea locuințelor: aproape 94% dintre români au casa lor

Ideea de „a avea casa ta”, pe care mulți am auzit-o încă de mici, se confirmă și la nivel mondial. România se află pe locul trei la nivel global când vine vorba despre rata de deținere a locuințelor. Un studiu internațional realizat de Compare the Market și citat de Economedia.ro arată că aproape toți românii locuiesc într-o casă sau într-un apartament aflat în proprietate personală.

Ultima Oră

Cele mai citite