Spitalul Mangalia nu mai poate asigura gărzi la Pediatrie din lipsă de medici. Micii pacienți sunt redirecționați la Constanța

Situație alarmantă la Spitalul din Mangalia. Gărzile de la Pediatrie nu mai pot fi asigurate permanent din cauza lipsei cadrelor medicale. Copiii care se îmbolnăvesc sunt nevoiți să ajungă la Spitalul din Constanța fie pe cont propriu, fie cu Ambulanța. Singurii care pot primi asistență la urgență pentru adulți sunt copiii care suferă fracturi sau au nevoie de intervenții chirurgicale.

Ultima Oră

Cele mai citite