Viticultorii din Dobrogea nu au cu cine culege strugurii
Viticultorii din Dobrogea au început să culeagă strugurii. Prima piedică: lipsa forței de muncă. În timp ce unii au fost nevoiți să aducă oameni de la sute de kilometri distanță, alții au investit în combine care înlocuiesc și munca a 60 de oameni pe zi. La o primă vedere, unii viticultori spun că producția e mai mică față de anul trecut.
12 September 2019, 18:19