Transnistria a rămas fără căldură și apa caldă. Rusia a oprit furnizarea gazelor
Regiunea transnistreană a rămas fără căldură şi fără gaze. Compania rusă Gazprom a închis robinetul, chiar în prima zi a anului nou. Autoritățile de la Chişinău le propun separatiştilor ajutor, dar Tiraspolul le recomandă cetăţenilor, cităm, "să acopere cu pături intrările în locuinţe".
2 January 2025, 15:05 (actualizat 2 January 2025, 15:06)