Apa potabilă este un lux în satul dâmboviţean Cucuteni. Există o singură cişmea în localitate, care acum a îngheţat. Aşa că oamenii sunt nevoiţi să topească zăpada din curte ca să aibă măcar cu ce să adape animalele. Iar pentru ei, transportă apă din satele vecine.
14 January 2017, 14:51
Ultima Oră
22 June 2026, 17:04 (actualizat 22 June 2026, 17:08)