Antrenorul Leo Grozavu și-a anunțat, miercuri, demisia de la conducerea tehnică a echipei de fotbal FC Botoșani, în urma gestului reprobabil din partida de luni contra formației Astra Giurgiu, când acesta l-a agresat pe atacantul Cătălin Golofca, notează Agerpres.
Bătaie ca la Botoşani! Grozavu s-a dat grozav în faţa lui Golofca şi l-a pălmuit pe jucător la schimbare. Gestul său nu a rămas fără urmări. Golofca a ameninţat că pleacă de la echipă dacă mai rămăne antrenor Grozavu.