Opt pugilişti români vor lupta la turneul de la Busto Arsizio (Italia), pentru calificarea la Olimpiadă
Opt pugilişti români, patru fete şi patru băieţi, vor participa în perioada 3-11 martie la turneul de la Busto Arsizio (Italia), penultima competiţie care oferă biletele pentru Jocurile Olimpice de la Paris, prilej cu care preşedintele Federaţiei Române de Box, Vasile Cîtea, speră să califice cel puţin o fată şi un băiat.
22 February 2024, 08:36