Preşedintele Klaus Iohannis a avut, marţi, o întrevedere cu ambasadorii statelor membre ale Uniunii Europene acreditaţi la Bucureşti, cu prilejul încheierii, la finalul lunii iunie, a președinției franceze a Consiliului Uniunii Europene, anunță Administrația Prezidențială.