Preşedintele Klaus Iohannis s-a întâlnit cu şefii misiunilor diplomatice la Bucureşti. Şeful statului le-a transmis că va face tot ceea ce ţine de el pentru ca democraţia şi statul de drept din România să nu fie afectate. Ramona Avramescu a urmărit evenimentul.
Președintele Klaus Iohannis a declarat, astăzi, după întâlnirea anuală cu ambasadorii, că a urmărit cu mare atenție protestele de sâmbătă și speră ca mesajul manifestanților a ajuns acolo unde trebuie.
23 January 2018, 13:26
Ultima Oră
22 June 2026, 17:04 (actualizat 22 June 2026, 17:08)