Peste 1 milion de japonezi,rugaţi să folosească mai puţină apă după o surpare a carosabilului care a înghiţit un camion

Autorităţile japoneze au cerut joi unui număr de 1,2 milioane de locuitori să îşi reducă consumul de apă pentru a evita ca scurgerile de ape reziduale să împiedice o operaţiune de salvare a unui bărbat rămas blocat de trei zile într-o groapă formată în urma surpării carosabilului în localitatea Yashio din prefectura Saitama, informează AFP.

Ultima Oră

Cele mai citite