Brazilienii cer demiterea preşedintelui Jair Bolsonaro. Oamenii îl acuză că a gestionat greşit problema Covid-19
Brazilienii au ieşit în stradă, în mai multe oraşe din ţară, pentru a cere demiterea preşedintelui de extremă-dreapta, Jair Bolsonaro. Populaţia îl acuză că a gestionat greşit pandemia de COVID-19 şi de aici şi numărul incredibil de decese. Mai mult, popularitatea şefului satului s-a prăbuşit şi din cauza scandalurilor de corupţie.
25 July 2021, 21:23