Marea este mai curată după pandemie

Pe lângă faptul că micșorează viteza de răspândire a virusului, carantină a mai produs și alte efecte pozitive asupra naturii. Ați văzut deja prin programele noastre de știri că specii aflate pe cale de dispariție au prins momentul să se împerecheze, chiar și în captivitate, acolo unde nu s-a mai întâmplat asta de zeci de ani. Turiștii care vor ajunge la mare anul acesta o să constate o schimbare majoră; s-a curățat apă.

Europa revine ușor la normal: Italia intră în faza a doua de relaxare a restricțiilor, iar în Ungaria se redeschid restaurantele și cafenelele

Italia a intrat oficial, astăzi, în faza a două de relaxare. Se redeschid, în condiții stricte, localuri și magazine obligate să își înceteze activitatea în momentul introducerii restricțiilor. Tot de astăzi, se ridică măsurile restrictive impuse la Budapesta, după ce acum două săptămâni a început faza de relaxare în restul Ungariei.

Ultima Oră

Cele mai citite