Milano înregistrează cea mai fierbinte zi, după anul 1763. Furtuni puternice şi o scădere bruscă a temperaturilor vor lua locul caniculei, în următoarea perioadă

Oraşul Milano din nordul Italiei a înregistrat miercuri un nou record de temperatură medie zilnică, de 33 grade Celsius, în contextul în care un val de căldură care a început la jumătatea lunii august a atins apogeul, a anunţat Agenţia regională pentru protecţia mediului (ARPA), citată de Reuters, preluată de Agerpres.

Ultima Oră

Cele mai citite