ISU Buzău
Au trecut 15 ani de la unul dintre cele mai grave accidente rutiere produse în ultima jumătate de secol în România: tragedia de la Mihăilești. 18 oameni au murit atunci și alți 13 au fost răniți după ce un camion încărcat cu 20 de tone de azotat de amoniu a luat foc și a explodat. Astăzi, victimele acelei tragedii au fost comemorate de colegi, rude și prieteni. Ceremonii de comemorare au fost organizate în toate unitățile de pompieri din țară.

