Un bebeluș din Arad a văzut lumina zilei într-o autospecială SMURD. Mama a fost asistată chiar de membrii echipajului, îndrumați de un medic, prin telefon. În cele din urmă, bebelușul și mama au ajuns cu bine, la spital.
Muncitorii care lucrau la decolmatarea canalului Mureşel au descoperit sâmbătă o bombă de aruncător, iar după ce oamenii au sunat la 112 la faţa locului a ajuns echipa pirotehnică din cadrul ISU Arad care a găsit alte bombe, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Arad, maior George Pleşca, citat de Agerpres.