Numărul cazurilor noi de COVID crește în mai toată Europa, așa că autoritățile înăspresc regulile. La Madrid, aproape un milion de oameni se deplasează cu restricții, iar adunările sunt limitate la 6 persoane. Și Olanda, Irlanda ori Grecia au anunțat alte condiții în contextul înmulțirii infectărilor cu noul coronavirus.