Sute de animale au murit înecate după ploaia torențială care a lovit județul Constanța!
A fost potop în noaptea de joi spre vineri în nordul județului Constanța! Zeci de gospodării au fost inundate în satul Sinoe, iar sute de păsări și de animale au murit înecate. Două ore a plouat torențial, dar s-a adunat atât de multă apă, încât pe străzi s-au format șuvoaie care au luat totul în cale. Un sătean a pierdut jumătate din turma de oi. Toate au rămas pe câmp după retragerea apelor.
27 September 2019, 12:01