Regina Elisabeta, prima apariție publică după interviul-bombă al lui Harry și Meghan. Suverana britanică le-a vorbit copiilor despre întâlnirea cu Iuri Gagarin

Regina Elisabeta a II-a a avut prima apariție publică după interviul-bombă, în care cuplul rebel Harry și Meghan acuză casa regală de rasism și minciună. Relaxată și glumeață, suverana a stat de vorbă, online, cu câțiva elevi și oameni de știință despre misiunea americană pe Marte și cercetări spațiale. Previzibil, nu a făcut nicio referire la Harry și Meghan; potrivit sondajelor din regat, cei doi sunt în cădere libera la capitolul simpatie.

Prima reacție de la Palatul Buckingham după interviul-bombă cu Harry și Meghan: Întreaga familie este întristată

Palatul Buckingham a dat publicității un comunciat în care se afirmă că Regina Elisabeta a II-a este întristată de experiențele prin care au trecut nepotul ei Harry și soția sa Meghan. Elisabeta a II-a promite că va încerca să facă lumină după interviul exploziv în care Prințul Harry și Meghan au acuzat Familia Regală Britanică de rasism, lipsă de empatie și minciună.

Ultima Oră

Cele mai citite