După câteva zile de vreme frumoasă, de la jumătatea săptămânii viitoare revin ploile și instabilitatea atmosferică

Încă două zile de ploi în această vară în care nu prea ne-am bucurat de soare. Meteorologii au prelungit codul galben de precipitații torențiale, descărcări electrice, vânt puternic și grindină. Până sâmbătă seară la ora 21 vremea instabilă rămâne stăpână peste mare parte din ţara. La ce cantități de apă să ne aşteptăm şi când se arată soarele aflăm de la Florinela Georgescu, director executiv ANM.

Ultima Oră

Cele mai citite