A început etapa de înscriere la liceu. Repartizarea computerizată are loc pe 24 iulie
Au început înscrierile la liceu ale elevilor care au susţinut evaluarea naţională. Mai exact, aceştia completează opțiunile în fișele de admitere, în prezența părintelui și a dirigintelui de la şcoala absolvită, sau trimit online fișa. Emoţiile sunt mari pentru că în funcţie de ordinea aleasă de elevi, dar şi de media obţinută la evaluare vor merge către un liceu sau altul. Este un moment foarte important pentru absolvenţii de clasa a VIII-a. Orice cod greşit poate însemna o repartizare nedorită.
11 July 2024, 13:20 (actualizat 11 July 2024, 18:36)