Trei elevi din România au fost premiaţi la International Science and Engineering Fair (ISEF), cea mai importantă şi prestigioasă competiţie de ştiinţă şi inginerie din lume, sub 21 de ani. Faza finală a competiţiei a avut loc la Los Angeles, SUA.
Ingineria a redevenit brăţară de aur, iar cifrele stau mărturie. Peste 3.300 de studenți au absolvit sâmbătă Universitatea Politehnica din Bucureşti. Este cea mai mare promoţie de la Revoluţia din '89 încoace! Şi pentru că ingineria a redevenit o meserie de interes pentru tineri, mai bine de jumătate dintre absolvenţi lucrează deja din timpul facultăţii şi speră să aibă un viitor în România.