Trei dintre medaliții cu aur la Olimpiada Internaţională de Informatică din Bolivia s-au întors acasă
Patru elevi de liceu din România au cucerit aurul la Olimpiada Internaţională de Informatică din Bolivia. Trei dintre ei s-au întors în ţară şi au fost asteptaţi cu multă emoţie, în Aeroportul Henri Coandă, de părinţi, de profesori, de colegi şi de prieteni. Al patrulea a plecat din Bolivia direct în China, unde se desfăşoară un concurs internaţional de inteligenţă artificială.
6 august 2025, 14:10