Gorj: 36 de copii și 10 angajați DGASPC, în izolare, după ce o infirmieră a fost confirmată COVID-19
O angajată a Direcţiei Generale de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Gorj, care lucra la un centru de copii din Târgu-Jiu, a fost confirmată cu noul COVID-19. Infirmiera a fost internată în spital, sâmbătă, iar 10 colegi ai acesteia sunt izolați la locul de muncă, alături de cei 36 de copii.
25 May 2020, 09:35