Premierul Orban anunță cum vor fi înghețate indemnizațiile demnitarilor

Premierul Ludovic Orban a anunțat că înghețarea salariilor demnitarilor se va face prin modificări aduse la Legea bugetului de stat sau prin OUG „trenuleț”. Șeful Executivului a subliniat că prin acest demers indemnizațiie demnitarilor nu vor mai crește odată cu majorarea salariului minim, potrivit Mediafax.

Ultima Oră

Cele mai citite