incendiu spital oradea
Un incendiu a izbucnit în noaptea de joi spre vineri în secția exterioară de psihiatrie a Spitalului Municipal Oradea, din cauza unei țigări, transmite Mediafax. 24 de persoane au fost evacuate, iar 2 pacienți au suferit arsuri. Un pacient a fost intoxicat cu fum. La Primiri urgențe au ajuns și doi angajați ai spitalului.

