Cel puţin 24 de persoane au murit într-un incendiu izbucnit vineri dimineaţă la o clinică de psihiatrie dintr-o clădire de opt etaje din oraşul Osaka din Japonia, poliţia suspectând că focul a fost pus intenţionat, potrivit unor surse din anchetă, citate de agenţia japoneză de presă Kyodo.