Un microbuz de călători a luat foc astăzi în faţa Gării Brăila. Flăcările au distrus autovehiculul în proporţie de 50%, informează ISU Brăila. Microbuzul urma un traseu inter-judeţean şi se întorcea din localitatea Ciocile, aflată la 90 km de municipiul Brăila, când pasagerii au observat că iese fum de la motor.