Legumicultorii, ajutați de vremea caldă: nu au mai fost nevoiți să încălzească solariile
Temperaturile ridicate i-au ajutat pe legumicultorii. Fermierii nu au mai fost nevoiți să încălzească solariile, așa că au făcut o economie. Serele sunt pline de legume, iar o ultimă tehnologie cu insecte prădătoare, a făcut ca legumele să crească ecologic, fără a fi stropite cu substanțe chimice.
12 November 2022, 16:51