Nopţi albe pentru fermierii din Galați, ca să apere răsadurile de ger. Cheltuieli uriașe cu încălzirea solariilor

Nopţi albe pentru fermierii din județul Galați. În această perioadă, când temperaturile sunt extrem de scăzute, sunt nevoiţi să îşi păzească răsădurile din solarii ca nu cumva acestea să îngheţe. Focul în sobe trebuie făcut din 3 în 3 ore pentru ca înăuntru să se menţînă o temperatura optimă pentru legume. Roșiile și castraveții sunt cei sensibili la frig.

Ultima Oră

Cele mai citite