300 de şacali vor fi eliminaţi din Delta Dunării. Activiștii cred că se încearcă reluarea vânătorii în zonă

Începe vânătoarea de șacali în Delta Dunării unde s-au înmulțit prea mult și sunt extrem de periculoși. Și pentru oameni și pentru faună. Aproximativ 300 de exemplare urmează să fie eliminate în mod strict și organizat. Sunt activiști care cred că se încearcă de fapt reluarea vânătorii în Deltă. Exclus, răspunde guvernatorul Deltei.

Ultima Oră

Cele mai citite